top of page
nir_yefet_restaurant_design.jpg
  • תמונת הסופר/תניר יפת - מעצב פנים

עיצוב בתים


עיצוב פנים - סטודיו ניר יפת

עיצוב ושיפוץ בית קיים או עיצוב בית חדש - כיצד מתחילים?

תהליך העיצוב

לאחר שבחרתם מעצב פנים שיתכנן עבורכם את הבית שלכם, יש לפרט בפניו את הצרכים, הדברים שמפריעים לכם היום והדברים שחשובים לכם שיהיו בבית החדש, מתוך המידע שתתנו וככל שיהיה מפורט - המעצב יתכנן ויעצב עבורכם את ביתכם החדש.

תקציב

לצערי לא פעם ולא פעמיים נתקלתי בלקוחות שפנו אלי ובתשובה לשאלתי - "מה התקציב שלכם לשיפוץ ולעיצוב הבית " , נענתי בתשובה : " עדיין לא החלטנו "...

כדאי מאוד להכין כבר בשלב מוקדם, תקציב מקסימלי לשיפוץ ואולי עם עוד קצת לחריגות באם יהיו או לפחות להתכונן לכך. באם אין יכולת לחריגות, יש להציג את התקציב בפני המעצב ולומר לו שמעבר לכך לא ניתן לחרוג.

ללא תקציב מוגדר מראש, המעצב לא יהיה מכוון מטרה וכך גם אתם.

לא כדאי להיכנס לשיפוץ באופן זה ולמצוא את עצכם חייבים סכומי עתק ובלי אוויר.

פרקטיקה ותכנון

בעיצוב בית, כמובן חשובה מאוד יכולת התכנון והעיצוב של המעצב - ניצול ומקסום החללים, יטיבו עם הבית שלכם ויענו על הציפיות שלכם.

בתחילת דרכי כמעצב פנים, התחלתי בדירות קטנות ומסובכות, שאף מעצב לא רצה לקחת ותוך כדי תכנון של דירות מסוג זה, הפכתי למומחה בתכנון דירות ובתים קטנים תוך ניצול שטח באופן המקסימלי ביותר.

יכולת התכנון שנולדה בי, או שהתגלתה בי, מסייעת לי גם בתכנון בתים גדולים, כי אין זה משנה אם הבית קטן או גדול, ניצול השטחים והפקת המקסימום מהם הוא חשוב ביותר, על מנת שלא לבזבז שטחים יקרים או לחלופין - ליצור שטחים מבוזבזים בבית או בדירה.

עיצוב אווירה

הרהיטים, הצבעים והתאורה משחקים תפקיד חשוב בעיצוב הבית ובאווירה הכללית שתהיה בו.

התאורה משחקת אצלי תפקיד, מאוד משמעותי, בעיצוב ותכנון הבית ותמיד אדאג למספר מצבי תאורה ואפשרות להגיע לרמות תאורה גבוהות ונמוכות, בהתאם לאווירה הנדרשת ולשעה המתאימה ביום.

הריהוט שבו נבחר לעצב בית, יהיה תואם בראש ובראשונה לסגנון הלקוח ויחד נבחר את הגוונים והחומרים מהם יהיו עשויים הרהיטים.

בכל פרויקט אני מעצב ויוצר רהיטים ייחודיים ללקוח ולפי הזמנה, רהיטים אלו מעניקים פתרון אחסנה, ישיבה או כל דבר אחר על פי הצורך. יחד עם זאת אני יוצא לרכישות עם הלקוחות שלי ויחד בוחרים רהיטים לרכישה בהתאם לתקציב ולסגנון העיצוב והגדלים אשר יתאימו באופן מוחלט לבית.

דגש נוסף לגבי תאורה

מאז שנכנסו לשוק הנורות החסכוניות אני חושב שיותר ויותר אנשים הפכו לדיכאוניים, או לפחות מזווית הראיה שלי כשאני רואה באיזה גוון אור אנשים חיים בבתים שלהם. הבעיה איננה בהם, אלא בספקי התאורה השונים והמלצותיהם, שגם אליהם לא ניתן לבוא באשמה.

למשל בואו ונדמיין אדם שחסר לו אור בסלון ונמאס לו מהתאורה החשוכה וכעת נכנס לחנות תאורה, אותו אדם מבקש נורה שתיתן לו מלא אור בסלון והיות ויש לו רק תאורה אחת מרכזית ( בית ישן ) אותו מוכר צריך לתת לו מענה ומעניק לו נורה שנותנת אור חזק מאוד, בנוסף הוא שואל את הלקוח אם הוא רוצה אור לבן או צהוב ואז הושלמה התמונה הגרועה - סלון מלא באור, אם צהוב מידי אז התאורה הכללית תצבע את כל החלל ואת האנשים בה בצהוב ואם תאורה לבנה - קיבלנו תאורה של חדר ניתוח / בית חולים - אין אווירה.

תכנון מטבח


כפי שאתם כבר יודעים שוק המטבחים שופע בחברות ונגרים פרטיים - חברות מטבחים גדולות וקטנות ונגרים ללא סוף, כיצד תבחרו את מי שייצר לכם את המטבח?


ראשית בתהליך התכנון של הבית, מעצב הפנים יתכנן את מיקום המטבח, צורתו ואף יתכנן את היחידות במידה ויש לו את הידע והניסיון.

מכאן והלאה החומרים שתבחרו לעיצוב המטבח, ייקבעו יחד עם מעצב הפנים, בהתאם לתקציב הקמת המטבח.

מטבח הינו אחד המוצרים היקרים ביותר שאנו קונים במהלך חיינו ומעצם עובדה זו, אנו גם לא נוטים להחליף אותו יותר מידי פעמים במהלך החיים. כדאי מאוד להסתמך על מעצב פנים, שיש לו ניסיון עם ספקים ויצרנים איכותיים שעליהם יוכל להמליץ, כמו גם הניסיון שלו בתכנון מטבחים.

65 צפיות

Comments


bottom of page