• ניר יפת - מעצב פנים

עיצוב מלוניתמה ההבדל בעצם בין מלונית לבית מלון ?

ההבדל בין השניים הוא הסיווג על פי הגדרות משרד התיירות :

מלונית

מתקן אירוח תיירותי המתאפיין בכך שלפחות 80% מסך יחידות האירוח הם חדרים (היתר יכולים להיות יחידות סטודיו וסוויטות לסוגיהן) והכולל בין 11 ל 24 - יחידות אירוח וכן שטחים ציבוריים ושטחים שירותיים, בהתאמה לרמה אחת מתוך סיווג של שתי רמות : C- ו A ובהתאמה לאופי המלונית.

דרישות התקנים לגבי מלוניות מאופיינות בהיקף קטן יחסית של שטחים ציבוריים ושירותיים ובגמישות גבוהה.

מלונית סוויטות

להבדיל ממלונית, מלונית סוויטות תכלול לפחות 80% מסך היחידות הם סוויטות והיתר יכול להיות יחידות סטודיו והרמות הן A ו-C.

בית מלון

מתקן אירוח תיירותי המתאפיין בכך שלפחות 80% מסך יחידות האירוח הם חדרים (היתר יכולים להיות יחידות סטודיו וסוויטות לסוגיהן) והכולל לפחות 25 יחידות אירוח וכן שטחים : ציבוריים ושטחים שירותיים, והכול בהתאמה לרמה אחת מתוך סיווג של ארבע רמות - A,B,C,D ובהתאמה לאופי המלון.

עיצוב פנים מלוניות, בתי מלון ודירות אייר בי אן בי

כמעצב פנים, הגישה שלי בעיצוב ותכנון של פרויקט מלונאי היא זהה עבור כל מתקן אירוח תיירותי, בין אם זה מלון, מלונית, דירת אייר בי אן בי או אחר, בכולם עלי לעצב ולתכנן מקום אירוח פרקטי, נוח, מזמין, איכותי וחוויתי.

בבתי מלון יהיו הבדלים ברמת העיצוב והאבזור בעקבות גדלי חדרים שונים ועל פי הרמות השונות שהוגדרו על ידי משרד התיירות - כאמור A,B,C,D שאף קשורות במיקום המלון, בין אם הוא מלון עירוני או נופש וכמובן הנושא המהותי ביותר - תקציב הפרויקט.

בדירות אייר בי אן בי אין כיום הגדרות של משרד התיירות וזאת קטגוריה שלא הוגדרה בענף המלונאות וכאן כולם חופשיים לתכנן ולעצב כעולה על רוחם ולהחליט איזו רמת אבזור וחבילת מוצרים הם יעניקו לאורחים שלהם. כמובן גם בפרויקטים מסוג זה ובכל פרויקט הכל בסופו של דבר יהיה מבוסס על תקציב וכך תיקבע גם רמת הדירה.

בנית קונספט עיצובי לעיצוב ותכנון יועיל בכל המקרים ובכל מתקני התיירות, במלון בעיקר ובדירות פחות אך גם אם בדירה נכניס נושא או קונספט מסוים, הרי שכבר קיבלנו ערך מוסף עבור הדירה ויכולת מיצוב הדירה ברמה גבוהה.

מלונית לא חייבת ליפול ממלון ברמת האירוח ולרוב ניתן שרמת האבזור של החדרים מבחינת הריהוט או רובו יהיה באותה רמה כשל מלון 4 כוכבים כדוגמת מיטה ומזרון מלונאיים ברמת 4-5 כוכבים, לרוב מלוניות מוקמות בתקציב נמוך משל מלונות גדולים, אך יחד עם בנית קונספט עיצובי מעניין ורענן, עיצוב נכון ותכנון מוקפד ניתן ליצור מלונית ברמה גבוהה מאוד יחד עם חווית אירוח.

#עיצובמלונית #עיצובבתימלון #מעצבבתימלון #מעצבפנים

0 צפיות