• ניר יפת - מעצב פנים

עיצוב דירות ובתי יוקרה


מה הופך בית או דירה ליוקרה, מי מעצב דירות יוקרה ומי מעצב בתי יוקרה?

יש המון מעצבים בשוק ולרוב עבודה שנסגרת עם מעצב פנים לפרויקטים יוקרתיים, מגיעה דרך המלצה מלקוחות שעבדו עם מעצב שמתאים לפרויקט מסוג זה.

אני מעצב פנים, שמעצב ומתכנן בשנה פרויקטים מסוגים שונים ובין היתר בתי יוקרה ודירות יוקרה, לעתים גם פרויקטים שנראים יוקרתיים, אבל לא באמת עלה יקר לבצע אותם.

אז איך הם היו יוקרתיים אם לא עלה הרבה לבצע אותם אתם בוודאי שואלים, אז בשביל זה אני כאן.עיצוב דירת יוקרה או בית יוקרתי, מתחיל ביכולות המעצב להביא לידי תוצאה את המראה שאליו הלקוח שואף ומכוון, בין אם זה מראה של בית כפרי, קלאסי, מודרני, מינימליסטי או אחר כולם יכולים להתבצע ברמות מחיר שונות.

הדברים שקובעים בסופו של דבר את רמת היוקרה הינם בירידה לפרטים בבניה, בבחירת חומרי הגמר שהם הריצופים, חיפויים, כלים סניטריים, טקסטיל ובחירת יתר המוצרים לבית כמו המטבח, ריהוט, גופי תאורה, אומנות וכו'.


רמת הירידה לפרטים והרזולוציה שבה אני כמעצב מתערב, נקבעת על בסיס הפרויקט, חיבור בין חומרים למשל יכול להיות פשוט חיבור או שהוא יהפוך לפרט חיבור וככל שהפרט חיבור יהיה מורכב, יפה ואיכותי שמפריד בין החומרים בצורה מרשימה ומעצים אותם כך גם יעלה מחיר העבודה של הקבלן.

איכות חומרי הגמר, העץ הנבחר לנגרות והחומרים שמהם נייצר את המטבח מעלים את עלויות הפרויקט וכך גם את ערך הנכס, ישנם מטבחים ב-30,000 ש"ח ויש מטבחים במיליון ש"ח וברור שזה לא אותו דבר.עיצוב בית יוקרתי הופך אותו לבית יוקרתי לא רק בגלל בחירת החומרים והמחיר שבו הם נרכשו, אלא טיב החומרים, השימוש הנכון בהם יחד עם תכנון מקצועי ונכון של כל חללי הבית, תכנון שמבוצע בקפידה על ידנו כבר בשלב התכנון האדריכלי של הבית, בו אנו כבר מעורבים יחד עם האדריכל והלקוח בתכנון וזרימת החללים בבית עוד לפני הירידה לפרטים - התכנון הבריא נקרא לזה.

תכנון גרוע, בחירת חומרים לא נכונה או סתם רכישה במחירים יקרים מוצרים שניתן להשיגם במחירים טובים יותר ( את אותו מוצר ), ליווי לא טוב של הפרויקט, פרטי יישום לא נכונים יכולים ליצור מראה של בית יוקרתי אבל לא את המוצר האמיתי.

בסופו של דבר החומרים, התאורה והריהוט הם אלו שייתנו לנו את האווירה המתאימה לבית יחד עם בחירת חומרי הגמר והגוונים, כאשר כל אלו מוכנסים אל תוך חלל שתוכנן נכון ובקפידה ויחד נוצר בית או דירה איכותיים, בין אם יוקרתי או לא, עניין של יכולות - הן של ההשקה הכספית מצד הלקוח והן היכולות של מעצב פנים.


אתם לקראת עיצוב ותכנון בית או דירה ?

אם אתם זקוקים לעזרה ותכנון מקצועי צרו איתנו קשר 052-345475441 צפיות